Перейти до вмісту

Віктор Орбан зовсім страх втратив: Угорщина захопила українських інкасаторів

Уряд Віктора Орбана продовжує свою відверто недружню політику, вкотре демонструючи зневагу до міжнародного права. Цього разу угорська влада вдалася до прямого втручання у легальні фінансові процеси України, влаштувавши у ніч проти 6 березня показове захоплення сімох співробітників державного Ощадбанку.

Національна податкова та митна адміністрація Угорщини (NAV) спробувала виправдати цей інцидент гучними, але відверто маніпулятивними звинуваченнями у “відмиванні грошей”. У найкращих традиціях політичного популізму, угорські посадовці заявили про затримання двох інкасаторських машин із 40 мільйонами доларів, 35 мільйонами євро та 9 кілограмами золота, приплівши сюди ще й нібито якогось колишнього генерала української розвідки.

Сибіга прокоментував ситуацію. Українських інкасаторів захопили в заручники угорці
Сибіга прокоментував ситуацію. Українських інкасаторів захопили в заручники угорці

Щоб надати ситуації максимального драматизму, підконтрольні Орбану відомства почали тиражувати заяви про транзит сотень мільйонів доларів та центнерів золота через їхню країну від початку року, намагаючись зліпити з легальних банківських операцій картинку кримінального трилера.

Проте ці спроби Будапешта створити сенсацію розбиваються об реальність. Як заявив очільник українського МЗС Андрій Сибіга та підтвердили в Ощадбанку, затримані українці виконували офіційний міждержавний рейс. Вони перевозили кошти на виконання легальної міжнародної угоди між українським державним банком та австрійським Райффайзен банком. Усі документи на вантаж були оформлені з повним дотриманням європейських митних процедур та правил перевезень.

Дії угорської влади виглядають не як правоохоронна операція, а як свідома політична провокація та фактичне блокування українських державних активів. Наразі інкасаторські автомобілі з грошима безпідставно утримуються на закритій території місцевого Антитерористичного центру. Цей крок є черговим свідченням того, що режим Орбана готовий використовувати будь-які методи, включно з силовим тиском та інституційним саботажем, аби створювати штучні перешкоди для України в умовах війни та підігрувати вигідним для Росії наративам.

Джерело: Суспільне

(головне фото ілюстративне та створене за допомогою ШІ)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *